DKM DOZAJ POMPALARI

 

Dozaj, enjeksiyon ve transfer pompaları ve sistemlerinin, tasarımı ve imalatı konusunda uzmanlaşmış olan DKM, 1000 bar basınca kadar, 1 lt/h den daha az debilerden 50.000 lt/h debiye kadar, pistonlu ve diyafram pompada geniş seçenekler sunmaktadır. DKM pompaları -45°C’den 300°C’ye kadar, korozif, aşındırıcı, içinde askıda katı maddeler olan çözeltiler, toksik, radyoaktif veya patlayıcı olmak üzere çok çeşitli sıvıların pompalanmasında kullanılmaktadır.

Motor mekanizması:
Prensip : Basitlik
DKM enjeksiyon ve dozaj pompaları, birbirine bir rod ile bağlanmış, dozaj kafası ile bir dişli redüktör sistemini kapsayan tahrik mekanizmasından oluşur. Tahrik motorunun döner hareketi, ileri-geri çalışan piston hareketine dönüştürülerek hassas ve lineer bir debi sağlanır. Yatakların yağ banyosu ve hidrodinamik yağlanması düzgün çalışma ve uzun ömür sağlar.Hareket, bir ayar kolu ile kontrol ve ayar edilir. Basit mekanik tasarımı bakımı azaltır. Bu mekanik tasarım zor endüstriyel koşullarda uzun ömür sağlamaktadır  
 

Akış kontrolü : Hassaslık

Debi, piston kurs uzunluğuna ve/veya dakikadaki gidip gelme sayısına bağlı olarak kontrol edilebilir.
Doğrusallık : Diyafram ve pistonlu pompalar pozitif yer değiştirmeli cihazlardır ve bundan dolayı çıkış basıncından bağımsızdırlar. Debi kontrolü büyük oranda geri dönüşlüdür.
 

Kontrol edilebilirlik : Akış, pompa çalışır veya durur halde iken maksimum debinin % 0’dan %100 oranına kadar kontrol edilebilir. Maksimum debinin %10’dan %100’e kadar olan oranlarında debi hassaslığı +/-%1 dir (API 675). El ile strok ayarı standart üretimdir. Debi taksimatlı bir verniye ile ayar edilir. DKM pompaları gerçek bir sıfır akış pozisyonuna sahiptir.

 

Güvenlik : Piston kurs ayarının kilitlenmesi sabit akışı garanti etmektedir.

Uzaktan kontrol : Müşterileri ihtiyaçları doğrultusunda, DKM çok geniş bir yelpazede akış ayar olanağı sunmaktadır :
Pnömatik servomotor                (3-15 psig sinyal)
Elektrik servomotor                  (genellikle 4-20 mA sinyal)
AC motorları için hız değiştiriciler
DC motorları için tako jeneratörlü hız değiştiricileri <
Performans:
 

DKM pompaları, ex-proof veya dış ortam şartlarına dayanıklı her türlü motor ile temin edilebilir.
Motor güçleri 0.37 kW’ tan 200 kW’a kadardır.
Strok frekansı, pompa tipine ve uygulama sahasına bağlı olmakla birlikte 30 spm ile 170 spm arasındadır.

Güvenilirlik :
 

K serisinden DC 130’a kadar tüm DKM pompa tipleri, API 674 ve API 675 uluslar arası standartlara uygundur. DKM’nin deneyimi ve tasarım standartları pompaların uzun servis ömrünü garanti eder. Ürünlerin kalitesini garanti etmek için her pompa, satılmadan önce test edilir. Kalite sistemi ISO 9001’e uygundur.

Uygunluk :
 

DKM pompaları kullanıcının ihtiyaçlarına uygun olacak tasarım esnekliğine sahiptir.  

Tahrik mekanizması, gerek piston gerekse diyafram tipi kafayla ile bağlanabilir.

Bütün sürücüler sabit bir strok ile temin edilebilir.  

DKM pompaları, proses ihtiyaçlarını karşılamak üzere her biri bağımsız strok ayarına sahip çok değişik ölçülerde tahrik sistemlerine sahiptir.

 

DOZAJ KAFALARI :

Diyafram Kafalar :

Pompalama koşulları ile akışkanların zor ve tehlikeli olduğu durumlarında volumetrik ve contasız pompaların avantajlarını birleştiren hidrolik diyafram pompaları en iyi çözümü sunmaktadır.

Dozaj kafası için çok geniş bir yelpazede malzemeler mevcuttur (paslanmaz çelik, hasteloy A,B veya C, titanyum, UB6 (Alaşım 20 ile eşdeğer), PVC, PVDF,takviyeli PTFE), diyafram için nitril, bütil, viton, silikon gibi elastomerler, PTFE kaplı elastomerler, paslanmaz çelik, monel, inkonel gibi metaller.
Salmastralı Pistonlu Kafalar :

Kimyasal bakımdan oldukça nötr olan akışkanlar ve yüksek basınçlar için, salmastralı pistonlu pompalar en iyi performans / fiyat oranını sunmaktadır. DKM, standart üretim olarak sıvı ile temas eden bütün parçalarda paslanmaz çelik kullanmaktadır. Piston yüzeyinin istenildiğinde krom, krom oksit veya seramik gibi malzemelerle kaplanması da mümkündür.

Salmastra malzemesi olarak, pompalanacak sıvı özelliğine ve sıcaklığına bağlı olmak üzere değişik kalitelerde PTFE kevlar kullanılmaktadır. Çevre temizliğini sağlamak üzere özel bir drenaj sistemi, piston konumundan bağımsız olarak sızıntıları toplamaktadır. Bütün salmastralı pistonlu pompalarda istenildiğinde bir yıkama devresi bulunabilir.

Pompa kafası, yağlama yağının pompalanan sıvı ile karışıp kirlenmesini önlemek için tahrik mekanizmasından bir açıklıkla ayrılmıştır.

Kullanım alanları :
Kağıt endüstrisi
Kimya endüstrisi
Petro-kimya tesisleri
Rafineriler
Gıda endüstrisi
İlaç endüstrisi
Çimento endüstrisi
Seramik endüstrisi
Şeker rafinerileri
Endüstriyel su arıtma tesisleri
Demir-çelik endüstrisi
Madencilik
Enerji tesisleri
Nükleer enerji tesisleri
Kozmetik ürünleri
Sıvılaştırılmış gaz
         

Up | Down | Top | Bottom